Ze světa prevence

Specifika chatové krizové intervence v kontextu sebepoškozování

Specifika chatové krizové intervence v kontextu sebepoškozování

Zdroj: Odborný časopis Sociální pedagogika

Autorka: Bohuslava Horská

Poslední desetiletí zaznamenává laická i odborná veřejnost nárůst jevu, který je v českém jazyce nazýván sebepoškozováním. Tuto skutečnost potvrzují i pracovníci krizově intervenčních služeb, například Linka bezpečí (Lišková, 2017), Modrá linka, Triangl i další (Švihel, 2021). Tento nárůst byl v posledních dvou letech akcentován, pravděpodobně i v souvislosti s epidemií COVID 19 a následným lockdownem. Například na Lince bezpečí v první polovině roku 2021 zaznamenali více než dvojnásobný počet kontaktů týkajících se sebepoškozování (Novotná, 2021). Můžeme hovořit o tom, že sebepoškozování je jevem, který se může dotknout všech cílových skupin sociální pedagogiky...

Plné znění článku na stránkách odborného časopisu Sociální pedagogika ročník 10, číslo 1, Duben 2022 ZDE

Podpora ukrajinským dětem - aktuální nabídka učebnic i táborů zdarma

Podpora ukrajinským dětem - aktuální nabídka učebnic i táborů zdarma

* Nadace PPF a Nadace The Kellner Family Foundation - Učebnice pro Ukrajinu
Nadace PPF a Nadace The Kellner Family Foundation vyvinuli ve spolupráci s MŠMT ČR webový portál Učebnice pro Ukrajinu, který nabízí učebnice češtiny jako cizího jazyka ZDARMA pro všechny věkové kategorie. Učebnice jsou určené primárně pro školy, vzdělávací a zájmové instituce, a dále spolky, organizace ale i komunity, které realizují adaptační programy nebo jazykovou výuku pro ukrajinské uprchlíky. Všechny učebnice češtiny budou k dispozici tak, aby byly dodány do začátku nového školního roku 2022/2023. (Informační leták ZDE)

Více informací na stránkách projektu Učebnice pro Ukrajinu ZDE

 

* Dům dětí a mládeže hlavního města Prahy - nabídka táborů pro ukrajinské děti
Dům dětí a mládeže hlavního města Prahy organizuje bezplatné příměstské i pobytové tábory a adaptační programy pro ukrajinské děti všech věkových kategorií.

Více informací na stránkách DDM hl. m. Prahy ZDE

 

* Společnost Microsoft ve spolupráci se Vzdělávacím institutem Středočeského kraje pořádá vícedenní setkání (Letní škola) pro žáky z Ukrajiny (2. stupně ZŠ)
Termín 18. 8. – 20. 8. 2022. Z programu: Sportovní hry pro podporu komunikace, základy programování, Minecraft, Exkurze ve společnosti Microsoft, základy tvorby animovaného filmu. Akce je zdarma.

Více informací a přihlášení na stránkách VISK ZDE

Další články...