Podpora ukrajinským dětem a pedagogům - aktuální nabídka učebnic, kurzů i táborů zdarma

Podpora ukrajinským dětem a pedagogům - aktuální nabídka učebnic, kurzů i táborů zdarma

Podpora ukrajinským dětem - aktuální nabídka učebnic i táborů zdarma

* Ministerstvo vnitra ČR a Odbor sociálních služeb Magistrátu města Plzně připravili v rámci projektu „Podpora integrace cizinců na lokální úrovni v roce 2022“ soubor výukových materiálů pro pedagogy 2. stupně ZŠ. Jeho cílem je usnadnit první kroky ve výuce daného předmětu žáka-cizince, který zcela či téměř vůbec neovládá naší mateřštinu, tedy český jazyk.
Autorkami jsou: Mgr. Dita Macháčková a BcA. Alina Pylaeva.

Více informací na stránkách Odboru sociálních služeb MMP ZDE

 

* Nadace PPF a Nadace The Kellner Family Foundation - Učebnice pro Ukrajinu
Nadace PPF a Nadace The Kellner Family Foundation vyvinuli ve spolupráci s MŠMT ČR webový portál Učebnice pro Ukrajinu, který nabízí učebnice češtiny jako cizího jazyka ZDARMA pro všechny věkové kategorie. Učebnice jsou určené primárně pro školy, vzdělávací a zájmové instituce, a dále spolky, organizace ale i komunity, které realizují adaptační programy nebo jazykovou výuku pro ukrajinské uprchlíky. Všechny učebnice češtiny budou k dispozici tak, aby byly dodány do začátku nového školního roku 2022/2023. (Informační leták ZDE)

Více informací na stránkách projektu Učebnice pro Ukrajinu ZDE

 

* Centrum sociálních služeb Praha, odd. Pražské centrum primární prevence, E-clinic, z.ú. a Partnership for Children pořádají kurz Zipyho kamarádi - курс “Друзі Зіпі”. Díky podpoře Centra sociálních služeb Praha a MHMP je kurz zdarma včetně ukrajinského překladu metodických materiálů. Kurz bude tlumočen do ukrajinštiny.

Více informacíletákбільше інформаціїлистівка.

 

* Dům dětí a mládeže hlavního města Prahy - nabídka táborů pro ukrajinské děti
Dům dětí a mládeže hlavního města Prahy organizuje bezplatné příměstské i pobytové tábory a adaptační programy pro ukrajinské děti všech věkových kategorií.

Více informací na stránkách DDM hl. m. Prahy ZDE

 

* Společnost Microsoft ve spolupráci se Vzdělávacím institutem Středočeského kraje pořádá vícedenní setkání (Letní škola) pro žáky z Ukrajiny (2. stupně ZŠ)
Termín 18. 8. – 20. 8. 2022. Z programu: Sportovní hry pro podporu komunikace, základy programování, Minecraft, Exkurze ve společnosti Microsoft, základy tvorby animovaného filmu. Akce je zdarma.

Více informací a přihlášení na stránkách VISK ZDE