wellness centrum san antonio cialis koupit Patio drogy metairie la

Centrum sociálních služeb Praha (CSSP) je opět partnerem v šíření metodiky podpory duševního zdraví u dětí 1. stupně Zipyho kamarádi. Projekt realizuje nezisková organizace E-clinic, z.ú. s finanční podporou Gesou z.s.

Zipyho kamarádi jsou metodika určená pedagogickým pracovníkům (a spřízněným profesím) pro práci s dětmi ve věku 5-7 let. Díky práci s metodikou dochází u dětí k rozvoji jejich sociálních dovedností a strategií zvládání obtížných životních situací, ale i ke zlepšení vztahů v kolektivech. Metodika sestává z 24 lekcí rozdělených tematicky do 6 modulů (emoce, komunikace, vztahy, šikana, ztráty, jdeme dál) a byla několikrát evaluována v Čechách i v zahraničí. Zipyho kamarádi byli vyvinuti britskou charitativní organizací Partnership for Children a jsou rozšířeny do více než 30 zemí světa.

V předchozích projektech obě organizace CSSP a E-clinic, z.ú.společně implementovali v ČR metodiku Zipyho kamarádi a navazující Jalblíkovi kamarádi. V roce 2015- 2017 získali grantovou podporu z Norských fondů a v letech 2016-2018 grantový program OP Praha - pól růstu ČR.

Nyní se podařilo organizaci E-clinic sehnat sponzorský dar na tisk materiálů pro učitele. Projekt tak může pokračovat bez nutnosti další grantové podpory. Kurzy proškolení v metodice si účastníci hradí sami.
Kurz Zipyho kamarádi sestává z 8 hodinového tréninku a následného metodického vedení v rozsahu 9 hodin rozdělených do 2-3 setkání v průběhu jednoho roku. Kurz je akreditován MŠMT v rámci DVPP a vedou jej certifikovaní lektoři. Kurzy  jsou zajišťovány neziskovou organizací E-clinic.

Nové termíny kurzů:

Kurz Zipyho kamarádi 14.1. 2020
Vede Mgr. Lenka Chmelařová.
E-mail pro přihlášení: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Prosíme přihlaste se do 20.12.2019.
Kurz se koná v prostorách E-clinic, Olšanská 5, Praha 3.

Kontaktujte nás na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Dne 21.3.2018 proběhla v prostorách MHMP mezinárodní konference "Zipyho a Jablíkovi kamarádi - duševní zdraví v inkluzivní škole", kterou pořádalo Centrum sociálních služeb Praha v rámci grantu financovanému z programu Praha-pól růstu.

Vybrané prezentace a výstupy z konference:

UK_Partnership for Children_CE_presentation Zippys Friends in Poland 2004_2018_CMPP_P_COPE
The Zippys Friends programme in Poland Bulgaria_ZFAF_presentation
Prezentace ZFAF_CSSP_PCPP_Eclinic THE EMOTIONAL FIRSTAID KIT PROGRAM
UK_Special Educational Needs UK_Partnership for Children
Workshop_Norway Zippy in Norway