Home Vzdělávání Aktuální vzdělávací akce Podrobnosti - Podpora při vzdělávání dětí, žáků, studentů s psychiatrickým onemocněním
wellness centrum san antonio cialis koupit Patio drogy metairie la

Tisk

Akce 

Název akce:
Podpora při vzdělávání dětí, žáků, studentů s psychiatrickým onemocněním
Datum konání:
21.04.2020 09.30 h - 16.30 h
Místo konání:
Národní ústav pro vzdělávání - Praha 9 , Novoborská 372
Kategorie:
Přednášky,semináře, konference

Popis

Národní ústav pro vzdělávání zve na dvoudenní seminář "Podpora při vzdělávání dětí, žáků, studentů s psychiatrickým onemocněním".

Vzdělávací modul realizovaný  formou pilotního ověření v rámci projektu APIV A, si klade za cíl seznámit účastníky s postupy práce s dítětem, žákem či studentem s psychiatrickým onemocněním s důrazem na prostředí škol hlavního vzdělávacího proudu. Vzdělávací modul je rozdělen na dva okruhy. První okruh se soustředí na problematiku, kdy  ještě nebyla stanovena diagnóza a zaměřuje se tedy na ozřejmění prvních signálů psychiatrického onemocnění u dětí. Druhý okruh je soustředěn na objasnění způsobů a možností práce s dítětem s diagnózou ve školním prostředí, přičemž předně bude pozornost věnována komunikaci o psychiatrické diagnóze na půdě školy a to jak komunikaci ve směru k žákům, ve směru k vyučujícím i mezi jednotlivými aktéry školy.

Cílovou skupinou, kterou oslovujeme k účasti na realizaci vzdělávacího modulu v rámci pilotního ověření se záměrem proškolit budoucí lektory tématu pro NÚV, jsou především psychologové a speciální pedagogové škol  a ŠZ, s minimálně pětiletou praxí ve školství, včetně škol a ŠZ při zdravotnických zařízeních a s prokazatelnou zkušeností s řešením výchovně vzdělávací problematiky v kontextu psychiatrického onemocnění u dětí, žáků, studentů. Přihlášku zašlete nejpozději do 1. března 2020. Po tomto datu bude proveden výběr účastníků. Následně budou všichni přihlášení vyrozuměni emailem o zařazení do pilotního ověření/proškolení vzdělávacího modulu.

Druhý den semináře proběhne 28.4.2020.

Více informací a přihlášení na stránkách NÚV ZDE

Banner