Home Vzdělávání Aktuální vzdělávací akce Podrobnosti - Seminář "Komplexní práce s třídním kolektivem-prevence a řešení problémů"
wellness centrum san antonio cialis koupit Patio drogy metairie la

Tisk

Akce 

Název akce:
Seminář "Komplexní práce s třídním kolektivem-prevence a řešení problémů"
Datum konání:
23.04.2019 09.30 h - 16.30 h
Kategorie:
Přednášky,semináře, konference

Popis

Vzdělávací agentura Descartes zve na seminář "Komplexní práce s třídním kolektivem-prevence a řešení problémů". Seminář je doporučován pro jakéhokoliv pedagoga, který chce se svou třídou pracovat, chce výuku obohatit či realizuje adaptační kurzy a chce načerpat novou inspiraci. Kurz je velmi užitečný také pro výchovné poradce a metodiky prevence.

Seminář se uskuteční v Praze, konkrétní místo bude upřesněno na pozvánce.

Cílem semináře je, jak jinak než zážitkem, ukázat účastníkům známější i méně známé aktivity na spolupráci, poznávání rolí v kolektivu, budování pravidel třídy aj. Nástroje použitelné pro každého učitele, který má zájem posunout svou třídu dál a zapracovat na vztazích mezi žáky ať už v rámci třídních hodin, třídního výletu nebo ve výuce společenských věd, etiky apod. Účastníci se seznámí s variabilními metodami mapování třídního kolektivu, prací s cílenou zpětnou vazbou, s kazuistikami reálných tříd a problémů mezi žáky i učiteli. Každý si z kurzu může odnést nápady, inspiraci a konkrétní aktivity i s pracovními listy pro jejich realizaci.

Praktický a tématický vzdělávací program zaměřený jak na prevenci a komplexní práci se vztahy ve třídě, tak i na problematické situace a jejich řešení. Účastníci se seznámí s technikami měření třídního klimatu, zpětné vazby, množstvím her a aktivit na stmelení kolektivu, rozpoznání rolí a komunikaci. Sami si vyzkouší řadu aktivit na vlastní kůži, aby pak s pomocí pracovních listů mohli své zkušenosti z kurzu okamžitě aplikovat ve výuce.

V rámci prevence a práce s kolektivem se zaměříme na důležitou oblast mapování třídního klimatu - základní i méně známé interaktivní metody a jejich využití i omezení v praxi. Probereme typologii problémů ve třídách na konkrétních kazuistikách z praxe a také si ukážeme vhodné postupy pro dané kolektivy. V neposlední řadě si účastníci vyzkouší různé techniky zpětné vazby, práci s komunitním kruhem ve třídě a odnesou si pracovní listy, které mohou na základě zkušeností hned využít v praxi. Součástí kurzu bude také dostatečný prostor pro diskuzi a řešení problematických situací a zkušeností samotných účastníků.

Více informací a přihlášení na stránkách agentury Descartes ZDE

Banner