Home Vzdělávání Aktuální vzdělávací akce Podrobnosti - Konference "ADHD 2019"
wellness centrum san antonio cialis koupit Patio drogy metairie la

Tisk

Akce 

Název akce:
Konference "ADHD 2019"
Datum konání:
24.04.2019 
Místo konání:
Hotel DUO - Praha 9 , Teplická 492
Kategorie:
Přednášky,semináře, konference

Popis

Nakladatelství RAABE zve na třetí ročník konference "ADHD 2019" - Dynamická diagnostika v pedagogice, psychologii i výchově dítěte se SVP.

Třetí ročník konference ADHD 2019 navazuje na uplynulé konference a dále rozvíjí a posunuje téma ADHD. V prvním ročníku jsme poukázali na mezioborovou propojenost ADHD, ve druhém ročníku jsme se věnovali současným poznatkům o mozku ve vztahu k ADHD a ukázali možnosti dynamické diagnostiky a následné péče o děti s ADHD v oblasti pedagogiky a psychologie.
Setkání nad tématem ADHD v roce 2019 prohlubuje téma dynamické diagnostiky a zprostředkuje pedagogické veřejnosti i rodičům adekvátní přístup k ADHD, neboli 3 x P = POZNAT, POROZUMĚT A PŘISTUPOVAT.

Konference nabídne přehled celé řady přístupů pedagogické diagnostiky. Zodpoví otázku, jak odlišit poruchy chování či důsledky nevhodné výchovy od skutečných projevů ADHD, poradí při práci s dětmi s SVP v rámci třídy i skupiny v mateřské i základní škole, podpoří zapojení asistenta pedagoga do školy tak, aby byl skutečným přínosem, či napomůže poznat, porozumět a přistupovat k dítěti s ADHD přes porozumění sobě samotnému. Nebudou chybět ani informace, jak směřovat rodiče při práci s dětmi s ADHD či jak zvládnout výjezd s těmito dětmi.

Stručně z obsahu:
* Nabídka přístupů pedagogické diagnostiky, která rozliší nevychovanost, lajdáctví či neochotu od skutečného problému s diagnózou ADHD,
* přiblížení jak vést vyučování a pracovat s dynamikou třídy/skupiny,
* vyzdvihnutí přínosu práce asistenta pedagoga ve třídě,
* návod jak připravit úspěšné pobyty a výjezdy dětí s ADHD,
* inspirace jak komunikovat s rodiči či rodičovskou skupinou.

Konference bude otevřeným prostorem pro sdílení informací, přístupů, metod a zejména zkušeností širokého spektra odborníků na vzdělávání dětí s ADHD.

Více informací a přihlášení na stránkách nakladatelství RAABE ZDE

Banner