Home PRO-YOUTH
wellness centrum san antonio cialis koupit Patio drogy metairie la

logo 250px_flagsPRO-YOUTH je online program zaměřený na prevenci poruch příjmu potravy.

Je určen pro všechny žáky základních, středních i studenty vysokých škol ve věku 15 – 25 let. Jedná se o mezinárodní program, kterého se účastní 7 evropských zemí (program je zaměřen na celkem 660 000 studentů z těchto zemí).


Co znamená spolupráce na projektu PRO-YOUTH pro pedagogy?

 

Prosíme informujte o webové adrese www.proyouth.eu své studenty, např. i formou letáčku na nástěnce.

Ze zkušenosti víme, že možnost využít anonymní pomoci přes internet je u mladých lidí velmi vítána. U poruch příjmu potravy často stud a strach ze stigmatizace brání vyhledat odbornou pomoc osobně (okolí nemocného často o potížích vůbec nemusí vědět). Anonymní pomoc přes internet do jisté míry pomáhá tuto bariéru překonat. Program nemůže nahradit odbornou léčbu, může však pomoci takovou léčbu nalézt. V programu jsou k dispozici např. online chaty s psychology, specialisty na poruchy příjmu potravy, kteří mohou doporučit vhodnou formu léčby a kontakty na odborníky.

Studenty můžete s Proyouth také seznámit např. v rámci třídnických hodin nebo v hodinách osobnostní a sociální výchovy (OSV). Můžete jim také při výuce umožnit práci s programem. Potřeba je pouze připojení na internet, nic se nestahuje ani neinstaluje, vše je bezplatné a v českém jazyce. Studenti dále pracují zcela samostatně, program je online a anonymní. (Důvěrnost a zabezpečení dat je zajištěno v souladu s pokyny EU.)

Na www.proyouth.eu  je také volně ke stažení příručka pro školní praxi s postupy, co dělat když, student /studentka trpí poruchou příjmu potravy, jak ve škole rozpoznat známky onemocnění, co je v kompetenci školy, jaké jsou možnosti spolupráce s rodinou a odborníky a další praktické informace.

Pokud máte zájem o bližší spolupráci, napište nám na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Co znamená účast v programu PRO-YOUTH pro studenty?

Studentky a studenti zde zjistí, zda jsou sami ohroženi poruchami příjmu potravy, naleznou zde kromě informací o tomto problému a dalších kontaktů, především pomoc a podporu prostřednictvím online chatů s odborníky i se svými vrstevníky. Program je anonymní.

Stačí se zaregistrovat na www.proyouth.eu.

 

Popis programu a další informace pro pedagogy naleznete v této brožurce:

Download this file (proyouth_brozurka.pdf) proyouth_brozurka_pedagog.pdf (1271 Kb)

 

Po zaregistrování do ProYouth si studenti také mohou zahrát oline hru či soutěžit o ceny, viz Letáček pro studenty:

Download this file (letacek-pro-studenty.pdf) letacek-pro-studenty.pdf(1230 Kb)


Prezentace projektu:


Prezentace na konferenci primární prevence rizikového chování, listopad 2013


prezentace-pprch-proyouth.ppt(772 Kb)

 

V rámci projektu vznikl také web pro rodiče a blízké lidí s poruchou příjmu potravy, kde můžou chatovat s odborníky:

 pomocppp tlacitko

Letáček pro rodiče:

Download this file (pro-rodice.pdf) pro-rodice.pdf (382kB)