Home AntiFetFest AntiFetFest AntiFetFest 2018
wellness centrum san antonio cialis koupit Patio drogy metairie la

 

 Antifetfest 2018 - Pražský Antifetfest 2018 zná své vítěze
Antifetfest aneb jde to i jinak! je soutěžní festival amatérských filmů pro školy, školská zařízení a nízkoprahové kluby pro děti a mládežs tématikou rizikového chování. Soutěž vznikla v roce 2007 na městské části Praha 12.

Vyhlášením výsledků v Kině Lucerna vyvrcholilo finále 11. ročníku amatérské filmové soutěže s názvem Antifetfest. Na tvůrce úspěšných snímků z pražských základních a středních škol čekaly plakety, diplomy a poukázky v hodnotě 25.000 Kč na podporu jejich další tvůrčí činnosti. Předány byly také zvláštní ceny poroty. Oceněni byli všichni tvůrci, kteří se probojovali do finále.

„Soutěž Antifetfest má už dlouhou tradici, ale každým rokem mě umí překvapit. Letošní ročník nebyl výjimkou. Amatérské filmy mladých autorů jsou nesmírně nápadité a podnětné, reagují na aktuální problémy ve společnosti a nechávají nám dospělým nahlédnout do niterného světa dnešní mládeže. Jsem nadšený z toho, jaké sociální cítění prokazují žáci pražských škol, jak výborně umí vystihnout rizikové chování a navíc se nebojí o něm podat svědectví. Pomáhají nám tím v primární prevenci patologických jevů. Děkuji všem účastníkům, gratuluji vítězům a přeji dalšímu ročníku mnoho úspěchů,“ uvedl radní hl. m. Prahy Radek Lacko, který nad festivalem převzal záštitu.

Do letošního ročníku Antifetfestu bylo přihlášeno 60 filmů z 36 pražských základních a středních škol ze čtrnácti městských částí. Nejvíce filmů, devět, vzniklo v městské části Praha 6. Do finále se z obvodních kol probojovalo 21 filmů. Všechny snímky jsou ke zhlédnutí na stránkách www.antifetfest.cz, tematicky se nejčastěji zaměřují na šikanu, poruchy příjmu potravy, závislost na drogách, alkoholu, cigaretách, počítačích a internetu.

Výsledky Antifetfestu 2018

Fotogalerie na stránkách MHMP

Více také na www.antifetfest.cz

 

Vyhlášení a pravidla soutěže

Přehled přihlášených filmů 2018

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vítězný plakát 2018 Kateřiny Masákové
 
 
Soutěž o nejlepší plakát pro Antifetfest 2018 již zná vítěze

Hlavní město Praha vyhlásilo v září tohoto roku soutěž O nejlepší plakát Antifetfestu 2018, které se zúčastnilo 68 žáků a studentů z 11 pražských škol. Pořadatelé Antifetfestu to při vyhodnocení soutěže neměli vůbec jednoduché, protože zájem o soutěž předčil očekávání a jeden plakát byl hezčí než druhý. Většina z nich byla na profesionální úrovni a dobře prezentovala myšlenku Antifetfestu, kterou je pomocí filmové tvorby předcházet rizikovému chování.

Autory nejlepších plakátů ocenil v Kongresovém centru Praha radní hl. m. Prahy Radek Lacko a předal jim diplomy a hodnotné ceny. Absolutním vítězem soutěže se stala Kateřina Masáková z Vyšší odborné školy uměleckoprůmyslové a Střední uměleckoprůmyslové školy na Žižkově náměstí.

Zároveň radní Lacko slavnostně vyhlásil XI. ročník amatérské filmové soutěže Antifetfest 2018, kterou bude pořádat hl. m. Praha ve spolupráci s městskými částmi Praha 1 – 22. Žáci pražských škol se tak mohou opět pustit do natáčení preventivních filmů. Do soutěže mohou přihlásit desetiminutový obrazový snímek s námětem rizikového chování jako je např. drogová závislost, kriminalita, šikana, rasizmus, záškoláctví, gambling nebo domácí násilí. Nejlepší filmy z obvodních kol, které pořádají pražské městské části, postoupí do finále soutěže, které se bude konat v červnu 2018 v Kině Lucerna.

Vítězové soutěže O nejlepší plakát Antifetfest 2018:

Kategorie základních škol:
1. místo získala Rozálie Vlachová z Gymnázia Budějovická
2. místo získal Jakub Gazda ze Základní školy Grafická
3. místo získala Veronika Vu My z Gymnázia Budějovická
Čestné uznání získala Anna Semeráková ze Základní umělecké školy Vadima Petrova

Kategorie středních škol:
1. místo obsadila a absolutní vítězkou soutěže se stala Kateřina Masáková z Vyšší odborné školy uměleckoprůmyslové a střední uměleckoprůmyslové školy
2. místo obsadila Klára Sajdlová z 1. KŠPA Praha
3. místo získal Jan Novotný z Vyšší odborné školy uměleckoprůmyslové a střední uměleckoprůmyslové školy