Home AntiFetFest AntiFetFest AntiFetFest 2017
wellness centrum san antonio cialis koupit Patio drogy metairie la

 

 

AntiFetFest 2017 - amatérská filmová soutěž pro školy, školská zařízení a nízkoprahové kluby.

 

 

Letošní Antifetfest 2017 již zná své vítěze

Amatérská filmová soutěž Antifetfest vyvrcholila 14. června 2017 v Kině Lucerna slavnostním finále. Na vítězné soutěžní týmy, složené z mladých nadějných scenáristů, režisérů, kameramanů a herců, čekaly poukázky v hodnotě 25.000 Kč na podporu jejich další tvůrčí činnosti. Předány byly také zvláštní ceny poroty a cena diváků.

„Dospívající v rámci projektu každoročně odkrývají to, o čem dospělí mnohdy mlčí. I letošní ročník festivalu Antifetfest ukázal skryté filmařské vlohy žáků a také jejich sociální cítění a empatii. Videa na téma drogy, šikana, domácí násilí a rasizmus doslova brala dech. Bylo mi potěšením předat ceny letošním vítězům, znovu jim gratuluji a těším se na další ročník soutěže, která sehrává v primární prevenci rizikového chování stále významnější úlohu,“ uvedl radní pro oblast zdravotnictví a bydlení Radek Lacko.

V porotě soutěže zasedli režisér, scenárista a choreograf Michal Caban, dokumentaristka Květa Přibylová, režisér David Vigner a další odborníci z oblasti filmu a z oblasti prevence rizikového chování. Slavnostním ceremoniálem provázel moderátor Jan Musil a jako host vystoupila Aneta Langerová.

Podrobné výsledky a další informace naleznete na stránkách MHMP ZDE

Více také na 2017.antifetfest.cz

 

Radní Radek Lacko oficiálně poděkoval účastníkům letošního Antifetfestu
Vítězové jubilejního 10. ročníku amatérské filmové soutěže Antifetfest dnes v Rezidenci primátorky převzali od radního pro oblast zdravotnictví Radka Lacka dárkové tašky. Radní při této příležitosti poděkoval všem, kteří se na realizaci soutěže podíleli.
„Snímky vytvořené žáky a studenty pro Antifetfest nám každoročně dávají jedinečnou možnost zjistit, co děti prožívají doma a ve škole, s jakými problémy se skutečně potýkají. V raných ročnících točily hlavně o závislosti na drogách, dnes se tematické spektrum rozšiřuje o poruchy příjmu potravy, šikanu atd. Jde vlastně o sondu do duší mladé generace, která nám dospělým může sloužit jako vodítko k řešení a pomoci. Je na místě poděkovat nejen samotným mladým tvůrcům, ale i metodikům prevence a protidrogovým koordinátorům, kteří se na Antifetfestu podílejí. Jejich práce má smysl,“ uvedl při této příležitosti radní Radek Lacko...

Další informace a fotogalerie na stránkách MHMP ZDE

 

O soutěži:

Vyhlášení a pravidla

Přihláška a podmínky

HLASOVÁNÍ

 

 

plakat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vítězný plakát Marie Zandálkové

 

 

Soutěž o nejlepší plakát pro Antifetfest 2017 již zná vítěze


Kategorie základních škol:

    1. místo Kateřina Malcová a Adéla Malinková, Základní škola Bítovská
    2. místo Ema Čechová, Základní umělecká škola Štefánikova
    3. místo Adéla Plachá, Základní umělecká škola Štefánikova

Kategorie středních škol:

    1. místo a absolutní vítězství Marie Zandálková, Vyšší odborná škola uměleckoprůmyslová a Střední uměleckoprůmyslová škola, Žižkovo náměstí
    2. místo Alžběta Hradecká, Vyšší odborná škola uměleckoprůmyslová a Střední uměleckoprůmyslová škola, Žižkovo náměstí
    3. místo Viktor Janoušek, Vyšší odborná škola uměleckoprůmyslová a Střední uměleckoprůmyslová škola, Žižkovo náměstí

Vítězný plakát v kategorii středních škol bude provázet celý ročník filmové soutěže Antifetfest 2017.

„Jsem velmi rád, že se mladí lidé ze základních a středních škol zabývají tématikou rizikového chování. Edukují tak sebe i své vrstevníky, a proto bych jim chtěl moc poděkovat,“ uvedl radní hl. m. Prahy Radek Lacko, který ceny a diplomy vítězům předával.

Antifetfest je soutěžní festival amatérských filmů pro školy, školská zařízení a nízkoprahové kluby pro děti a mládež s tématikou rizikového chování. Pořadatelem soutěže je hlavní město Praha ve spolupráci s městskými částmi. Přihlásit lze obrazový snímek s námětem rizikového chování, např. drogová závislost, kriminalita, šikana, rasizmus, záškoláctví, gambling, domácí násilí atd.

Fotogalerie na stránkách MHMP ZDE