Seminář "Dospívání a sexualita u lidí s PAS – z pohledu terapeuta"

Seminář "Dospívání a sexualita u lidí s PAS – z pohledu terapeuta"

Středa, 21. 9. 2022 at 9:00 - 16:00

Středisko vzdělávání NAUTIS, Závěrka 2369/14, Praha 6

Semináře, přednášky, workshopy

Společnost NAUTIS zve na seminář "Dospívání a sexualita u lidí s PAS – z pohledu terapeuta".

Pro koho je kurz určen: prakticky zaměřený kurz pro rodiče a další blízké osoby dětí, dospívajících a dospělých s PAS, odborníky (speciální pedagogové, psychologové, terapeuti, sociální a poradenští pracovníci apod.).

Anotace:
Kurz si klade za cíl podpořit rodiče a další blízké osoby v dobrém vztahu se svými dětmi /dospívajícími v nejtěžším vývojovém období. Nejprve se společně podíváme na naše vlastní zkušenosti z dospívání, poté na naše rodičovské strachy a tabu témata ohledně sexuálního chování, a nakonec vše protne s terapeutickou praxi. Kurz předpokládá, že téma sexuality přestane být těžké nebo tabu. Nabídne možné způsoby, jak o vlastních předpokladech okolo sexuality přemýšlet a co s nimi dělat. Účastníci si odpoví na otázky, např. Co je puberta a co autismus? Mám mu něco říkat, když se na nic neptá? Jak porozumět svému dítěti? Dělám vše, co mám? Proč je pro mě těžké mluvit otevřeně o intimitě a sexualitě?

Více informací a přihlášení na stránkách NAUTIS ZDE